نحوه حمل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی در اسباب کشی

درباره تلویزیون، یکی از مشکلاتی که ممکن است بر اثر اشتباه در نحوه حمل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی در اسباب کشی برای تلویزیون شما پیش بیاید، آسیب فیزیکی به بدنه یا شکستن پنل تلویزیون می‌باشد.

در این متن سعی داریم نکات کوتاهی را با هم مرور کنیم و احتمال آسیب به تلویزیون را کاهش دهیم.

 

طریقه حمل تلویزیون ال ای دی در اسباب کشی

شاید شما هم دیده باشید که برخی از خانواده ها هنگام اسباب کشی، تلویزیون ال ای دی یا ال سی دی خود را با خودروی سواری و روی صندلی عقب آن جابجا می‌کنند.

این کار علاوه بر زحمت زیاد، می‌تواند احتمال آسیب را به شدت بیشتر کند.

یک ترمز ناگهانی، یا یک اتفاق ناشی از کمی بی‌دقتی در موقع خارج کردن تلویزیون از روی صندلی عقب کافی است که یک تلویزیون با صفحه (پنل) شکسته روی دستتان بماند. پس توصیه های ایمنی را هنگام حمل حتما جدی بگیرید:

۱- تلویزیون ال سی دی یا ال ای دی خود را به هیچ وجه بدون کارتن و یونولیت در اطراف کارتن، جابجا نکنید (اگر یونولیت‌ها را هنگام خرید تلویزیون دور انداخته‌اید، با یونولیت‌های ساده موجود در بازار، اطراف کارتن تلویزیون را طوری پر کنید که تلویزیون در کارتن کاملا محکم و ثابت باشد). ضمنا درب کارتن را حتما چسب بزنید.

طریقه صحیح نحوه حمل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی - باربری درست تلویزیون - نکات

طریقه صحیح نحوه حمل تلویزیون ال ای دی بصورت ایستاده و با کمک کارتن و یونولیت

۲-  تلویزیون را در حالت عمودی حمل کنید و آن‌را نخوابانید (خواباندن تلویزیون روی صفحه یا پنل، یک اشتباه نابخشودنی است!).

۳- ترجیحا توسط دو نفر، کارتن تلویزیون را از زمین برداشته و بین سایر اثاثیه منزل خود و در جایی محکم، جاسازی کنید (دو نفر، نه بیشتر و نه کمتر!).

۴- هنگام جاسازی تلویزیون در خوردو، مراقب باشید که احتمال افتادن یا فشار سایر وسایل با یک ترمز یا تکان شدید وجود نداشته باشد. خصوصا وسایل نوک تیز مانند گوشه تخت خواب یا سایر وسایل، تهدیدی جدی به شمار می‌آیند.

۵- تلویزیون خود را در مراحل ابتدایی اسباب کشی در کارتن گذاشته و آن را تا انتهای اسباب کشی باز نکنید تا احتمال صدمه به آن بر اثر برخورد سایر وسیله ها، از بین برود.

۶- ترجیحا تلویزیون را (حتی با بسته بندی کامل) در خودرو حمل بار جابجا نمایید و از جابجایی آن با خودرو سواری تا حد امکان اجتناب کنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *