روش صحیح حمل ماشین لباسشویی

یکی از کالاهایی که در منزل بسیاری از ما وجود دارد، ماشین لباسشویی است.

ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک (دوقلو)، وزن سبک تری داشته و احتمال آسیب دیدگی آنها در حمل اثاثیه منزل چندان زیاد نمی‌باشد.

اما ماشین لباسشویی اتوماتیک، علاوه بر هزینه بیشتری که برای خرید آن پرداخت کرده‌ایم، یکی از وسایل کاملا حساس در حمل اثاثیه منزل هستند که در صورت حمل نادرست، احتمال خرابی آنها زیاد است.

از این رو، چک لیست زیر را برای آشنایی شما با روش صحیح حمل ماشین لباسشویی تدارک دیده‌ایم.

نکاتی که باید در حمل صحیح ماشین لباسشویی رعایت گردند

۱- ماشین لباسشویی را ترجیحا در کارتن مربوط به همان لباسشویی بسته بندی کنید. اندازه بودن کارتن لباسشویی باعث می‌شود لباسشویی درون کارتن سر جای خود ثابت ایستاده و با تکانی آهسته، نیوفتد.

۲- در بسته بندی ماشین لباسشویی، از پلاستیک‌های حباب‌دار ، فوم و یونولیت استفاده کنید تا در صورت بروز ضربه ی آهسته (که در حمل اثاثیه منزل اجتناب ناپذیر است)، ضربه گیر جلوی آن را تا حدی بگیرد.

۳- حتما حتما، پیچ های حمل دستگاه را به همراه لنگری پشت دستگاه محکم ببندید. (همان پیچ هایی که موقع خرید و نصب اولیه دستگاه، آنها را باز کرده بودید).

این کار را معمولا نمایندگی و تکنسین فنی دستگاه باید انجام بدهد. البته بدلیل ماهیت نه چندان پیچیده این کار، افراد حرفه‌ای حمل بار نیز این کار را بلد هستند.

لطفا توجه کنید، در صورتی که پیچ های مربوط به جابجایی را سر جای خود نبندید، هنگام جابجایی، دیگ از تعادل خارج شده و با بدنه لباسشویی برخورد کرده و از تراز خارج خواهد شد. مشکلی که دیگر به آسانی حل نمی‌شود و گاهی باید به کل قید ماشین لباسشویی خود را بزنید.

۴- حتما حتما، لباسشویی را ایستاده و در جایی محکم حمل کنید تا از تکانهای شدید به آن جلوگیری شود.

۵- موقع برداشتن لباسشویی، از قطعات پنل روبرویی دستگاه برای برداشتن دستگاه استفاده نکنید ( و اگر از کارگر نابلد برای جابجایی کمک گرفته اید، حتما این نکته را به او گوشزد کنید).

۶- هنگام بارگیری سایر وسایل منزل، به هیچ وجه پای خود را روی سقف لباسشویی نگذارید.

۷- برای حمل لباسشویی، ترجیحا از دو نفر استفاده کنید. نه بیشتر و نه کمتر. بهترین تعادل دستگاه موقع حمل هنگامی است که دو نفر (یکی از بالا و دیگری از قطر گوشه پایین) اقدام به برداشتن لباسشویی بکنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *